Hoşgeldiniz Bugün 09 17 2017
kapalı

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su içmenin faydalarını herkes bilir özellikle hızlı diyet listelerinin başında gelen sıcak su zayıflatır mı sorusuna yanıt olarak yazımızı okumaya devam ediniz!

Su İçmek Zayıflatır mı?

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezi olan su, aynı zamanda zayıflamak için de tercih edildiği gibi etkisi de gerçekten vardır. Ancak sıcak suyun, soğuk suya oranla daha çabuk zayıflattığı bilinir. Oyun Oynar gibi zayıflaya bilirsiniz !Mesela tüm hızlı diyetlerde sıcak suya mutlaka yer verilir. Örneğin, her sabah 1 bardak sıcak suyun metabolizmayı hızlandıracağı kesindir.  Sıcak su sadece sabahları değil, eğer gün içinde tükettiğiniz sıcak suyun içerisine birkaç damla limon damlatırsanız sabahki etkinin aynısını göstermiş olursunuz.

Zayıflamada Neden Sıcak Su Tercih Edilir?

Neredeyse tüm diyetlerin başında gelen sıcak su içilmesi, aç karnına tüketileceği için tokluk hissi verecektir.  Yapılan araştırmalarda içilen soğuk suyun midede 30 dakika kaldığı, sıcak suyun ise 80 dakika kaldığı belirtilmektedir. Bu sayede sıcak su içerek tokluk hissi yaşamanıza neden olur.  Diyet yapacak olan kişiler bu konu üzerinde araştırma yaptıklarında onlara da mantıklı gelen bu uygulama ile sıcak suyun neden tercih edildiğini de anlamaktadırlar.

Sıcak Su İle Zayıflayın!

Aşırı derecede iştahı olan kişiler sürekli olarak sıcak su içerek bu iştahının azalmalarına sebep olabilirler. Sıcak su içmek aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca sıcak suyun etkileri arasında özellikle bayanların hoşlanmadığı durum olan selüloitlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olur.  Sıcak suyun içilmesi durumunda vücudun ısısı dengelenir. Yani kan dolaşımı hızlanır. Bu durumu sporla desteklediğiniz zaman ise sürekli olarak vücuttaki ısı değişimi çabuk zayıflamanıza neden olacaktır.


Benzer Yazılar
11 Ağustos 2017 hızlı kilo verdiren gıdalar

KİLO VERDİREN GIDALAR

17 Temmuz 2017 2 ayda 20 kilo verenlerin başarı öyküleri, 2 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 20 kilo verdim kadınlar kulübü, 2 ayda 30 kilo verdim, 1 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 30 kilo verdiren diyet, 1 ayda 20 kilo verenlerin yorumları, 1 haftada 20 kilo vermek,

2 Ayda 20 Kilo Verme

DAHA FAZLA
Yorum Yap
kaptan

Visitor Rating: 10/10

3 ay önce yazıldı.