Hoşgeldiniz Bugün 09 19 2017
kapalı

Şok Diyetler Yemekten Soğutmasın

şok diyetler
şok diyetler

şok diyetler

Şok Diyetler Yemekten Soğutmasın

Çok ünlü ve sağlığımız için ciddi problemler oluşturan diyet çeşitlerinden uzak durmamız gerekmektedir,,

Ünlü Diyetler:

formül Diyetler

Formül diyetleri genel olarak proteini, karbonhidratı, yağı azaltarak hazırlanan bir  diyet türüdür. Diyetle birlikte vücudun vitamin ve mineral ihtiyacını sağlamak için suyla karıştırılan formüller alınmaktadır.

Çok Düşük Kalorili Diyetler

Günümüzde 500-800 kalori sağlayacak biçimde hazırlanan diyet biçimleridir. Bu tür diyetlerde başlangıçla beraber hızlı kilo kaybı olur. Ancak bu diyetlerin uygulanmasıyla sağlık sorunları oluşarak ölüme neden olabilir.

Bir ya da Daha Çok besin azalmasıyla Yapılan Diyetler

Bu tarz diyetlerde vücudun gereken enerjisi içinde bir besin grubunun miktarını azaltırken diğer besin gruplarını ihtiyaçtan daha fazla miktar alındığı takdirde vücutta bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Dukan Diyeti

Bu diyetin en belirgin özelliği karbonhidrat, protein içeren gıdaların birbirinden ayrı alınması esasına dayanır ancak bu tarz beslenmenin bilimsel dayanağı yoktur. Besinleri birlikte almak veya almamak yağ yıkımını etkilemez. Yağ birikimini arttıran fazla kalori alımı. Karbonhidratlı besinle ile protein içeren besinler ister beraber yiyeceksiniz ister ayrı ayrı yiyeceksiniz fazla kalori alımı olduysa kilo konusunda hiçbir değişiklik olmaz.

Herkese farklı hızlı diyetler

Her gün bir yenisi daha eklenen ve sadece kilo verdirmeye yönelik olan bu tarz diyetler sağlığımızı ciddi açıdan tehdit ediyor. Unutmayın ki diyet yaparken doğru, dengeli ve sağlıklı beslenmemiz gerekir. Yoksa diyetler hastalık reçetesi olabilir. Diyetler kişinin biyokimyasal bulgularına, yaşına, boyuna, ağırlığı, fiziksel aktivite düzeyine, beslenme alışkanlıklarına ve sos yo – ekonomik durumuna göre alınması gereken kalori hesaplanarak hazırlanır. Bu nedenle diyet herkese farklı olmalıdır. Ve herkesin uygulayacağı diyet farklıdır.

SALATALIK DİYETİ İÇİN TIKLAYINIZ..


Benzer Yazılar
11 Ağustos 2017 hızlı kilo verdiren gıdalar

KİLO VERDİREN GIDALAR

17 Temmuz 2017 2 ayda 20 kilo verenlerin başarı öyküleri, 2 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 20 kilo verdim kadınlar kulübü, 2 ayda 30 kilo verdim, 1 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 30 kilo verdiren diyet, 1 ayda 20 kilo verenlerin yorumları, 1 haftada 20 kilo vermek,

2 Ayda 20 Kilo Verme

DAHA FAZLA
Yorum Yap
kaptan

Visitor Rating: 9.5/10

7 ay önce yazıldı.