Hoşgeldiniz Bugün 09 18 2017
kapalı

Biberiye Yağının Faydaları

biberiye yağı faydaları
biberiye yağı faydaları

biberiye yağı faydaları

Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye yağı günümüzde etkili bir bitki yağı olarak bilinmez ya da tanınmamaktadır. Özellikle TV programlarından birisinin Biberiye yağının faydalarından bahsetmesi gerekir ki bu bitkinin ne kadar faydalı bir yağ olduğuna dair insanlar bilgilensin. O kadar çok kullanım alanı olan biberiye yağının faydalarını duyduğunuz zaman inanın çok şaşıracaksınız.

Orijinal diyebileceğimiz bir biberiye yağını kullandığınızda; ağrı kesici özelliğinin olduğunu, kansere karşı koruyucu bir görevi olduğunu, kan dolaşımını hızlandırdığını, gribe karşı etkili olduğunu, cildinizde çıkan mantarın önleyicisi, iltihap giderici ve anti bakteriyel özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Saçkıran olan kişilere önerdiğimiz biberiye yağının ayrıca balgam söktürücü bir etkisi de bulunmaktadır.

Son zamanlarda biberiye yağı özellikle bayanlar tarafından selülit giderici bir yağ olduğunu biliyor ve kullanım oranları bu yönde daha fazla olduğunu görmekteyiz. Selülit giderici özelliğinin olduğu bir gerçek olsa da sadece bu özelliği ile tanınmamalı karın ağrısı çeken kişilerin bile biberiye yağı kullanacaklarını bilmeleri gerekir.

Biberiye yağının faydalarını bunlarla sınırlı tutmak tabi ki mümkün değil. Paragrafı mızın başında anlattığımız gibi biberiye faydalarını duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Solunum yollarını rahatlatan özelliğinin yanı sıra, ruh hali iyi olmayan kişilere önerilir. Zihin açıklığı verir. Moral bozukluklarında koklamanız yeterlidir. Ağrıyan yerlerinize masaj şeklinde uygulamanız tavsiye edilir.

Saç beyazlaşmasına karşı etkili olduğu, baygınlık geçirecekmiş gibi kendisini ruhsal yönden kötü hissedenleri ayıltmak kendisine getirmek için koklanması yeterli olacaktır. Sinüzite karşı birebir etkisi olduğu gibi masaj yaparak öksürüğünüz den bile kurtulabilirsiniz. bir Başka yazımız olan PAPATYA ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?-NASIL YAPILIR? yazımızı okumak için tıklayınız..


Benzer Yazılar
11 Ağustos 2017 hızlı kilo verdiren gıdalar

KİLO VERDİREN GIDALAR

17 Temmuz 2017 2 ayda 20 kilo verenlerin başarı öyküleri, 2 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 20 kilo verdim kadınlar kulübü, 2 ayda 30 kilo verdim, 1 ayda 20 kilo nasıl verilir, 1 ayda 30 kilo verdiren diyet, 1 ayda 20 kilo verenlerin yorumları, 1 haftada 20 kilo vermek,

2 Ayda 20 Kilo Verme

DAHA FAZLA
Yorum Yap